Słuchaj podcastu

#23. Wszystko gra

Czym jest dźwięk i czy można go zmierzyć, czy cisza jest częścią muzyki i jak okłamują nas Gwiezdne Wojny? Jakie jest najgłośniejsze zwierzę świata i jaki jest najcichszy utwór świata? Jak rozchodzą się fale dźwiękowe, kim był Bach i co z tym wszystkim ma wspólnego El Comandante Che Guevara?

#22. Noc 1001 Baśni

Mamy dla Was odcinek specjalny, będący relacją z Nocy 1001 baśni. Kilkunastu bajarzy zaprezentowało licznej publiczności baśnie ze wszystkich kontynentów.

#21. Wdzięczny kwiat

Święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny są w naszej kulturze czasem zadumy, dlatego rozmawiamy o książkach, które w piękny, wzruszający i nierzadko pełen ciepłego humoru sposób mówią o przemijaniu.

#20. Jak smakuje książka?

Co można robić z książkami? Można robić wiele rzeczy, tylko czy po to zostały książki stworzone…

#19. Ptasi podcast

Zaczęło się od tego, że Krystian postanowił napisać wiersz…

#18. Dom Bajek

Rozmawiamy między innymi o kulturze i sztuce dla tych małych i dla tych całkiem dużych, o działaniach społecznych, związanych z rozwojem czytelnictwa, a także o warsztatach i wydarzeniach, w których dzieci i ich opiekunowie będą mogli wziąć udział w najbliższym czasie.

#17. Baśniobranie

Gdzie bracia Grimm znajdowali pomysły do swoich baśni? Co tak naprawdę chciał nam przekazać Czerwony Kapturek? Jak zakończyła się pierwsza wersja Śpiącej Królewny? Co Kopciuszek ma wspólnego z Chinami, a mroczna piwnica z jeżami?

#16. Marcelinka i mleko w kosmosie

Ciąg dalszy opowieści o autorach, którzy w pewnym momencie swojej kariery postanowili spróbować sił w literaturze dziecięcej.

#15. Niełatwo jest pisać dla dzieci

Przyglądamy się kilku autorom, którzy po osiągnięciu międzynarodowego sukcesu w literaturze dla dorosłych, postanowili pisać książki dla młodszej publiczności.

#14. Dlaczego sól jest słona

Czy wiesz co na księżycu robi lusterko? Skąd się wzięły pieniądze? Czy łatwiej zamrozić wodę zimną, czy ciepłą? I dlaczego pupa sarny wygląda tak, jak wygląda?

Zostań z nami

Pin It on Pinterest

Share This