Słuchaj podcastu

#13. Wielki pech, czyli 13 w piątek

Trzynasty odcinek w piątek, to musi być pechowy, pewnie powiecie. Ale czy wiecie skąd w ogóle bierze się pech? Dlaczego czasami mamy pecha?

#12. Pierwsza galeria malucha

O ilustracji książkowej, która chociaż najczęściej adresowana jest do dzieci, swą niezwykłością, subtelnością języka graficznego i plastycznego może zaciekawić odbiorcę w każdym wieku.

#11. Książki do zadań specjalnych

Rozmawiamy o bajkach terapeutycznych, ale nie tylko. Mówimy też o tym dlaczego rodzice nie powinni bać się tworzyć bajek i opowieści dla własnych dzieci. 🙂

#10. Książkowy świat tenisa

W dzisiejszym odcinku podcastu Michał Filipiak – twórca postaci Redaktora Marchewki – opowiada o tym, co może spotkać początkującego pisarza. Jest też o literaturze dla dzieci promującej sport i zdrowy tryb życia.

#09. Jedziemy na wycieczkę

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy kota w teczkę, a kot, jak to kot… i tu skończył się nam rym, ale Joanna chciała kota zamiast misia i nic na to poradzić nie można.

#08. Fredzia czyli Kubuś

Czy wiecie, że w jednym z tłumaczeń Winnie the Pooh na j. polski główny bohater miś miał dziewczęce imię? Nazywał się on Fredzia Phi-Phi.

#07. Detektywi na tropie

Zagadki detektywistyczne interesują nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Jak się okazuje, jest całkiem sporo tematów, które mogą być podstawą dobrej książki kryminalnej dla najmłodszych.

#05. Zwierzyniec

Rozpoczynamy recenzją Zosi z Poznania, która opowiada o pierwszym tomie serii Heartland autorstwa Lauren Brooke, a potem przechodzimy do innych książek, których bohaterami są dzieci i zwierzęta.

Zostań z nami

Pin It on Pinterest

Shares
Share This